ევროპული სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების საკითხებში ევროკომისარის იოჰანეს ჰანის ვიზიტი სოფლის მეურენობის სამინისტროს ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრში
აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრს აჭარის რეგიონში მყოფი ევროპული სამეზობლო პოლიტიკის და გაფართოების საკითხებში ევროკომისარი იოჰანეს ჰანი ეწვია. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ევროკავშირის ელჩი საქართველოში იანოშ ჰერემანი, სახელმწიფო მინისტრი ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში დავით ბაქრაძე, საქართველოს სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ დანელია. გაეროს პროგრამების ხელმძღვანელი ნათია ნაცვლიშვილი, ეკონომიკური განვითარების ჯგუფის ხელმძღვანელი გიორგი ნანობაშვილი, ენპარდ აჭარა-ს პროექტის მენეჯერი ლაშა კომახიძე, აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ავთანდილ მესხიძე და ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტის დირექტორი გოჩა ბერიძე.
დელეგაციის წევრებმა ქობულეთის მუნიციპალიტეტისა (ა)იპ აგროსერვისცენტრში დაათვალიერეს ვაზისა და ხეხილის სანერგე მეურნეობა, სადაც გაეცვნენ სამეცნიერო კვლევების მნიშვნელობას სანერგეებისთვის, ასევე ENPARD-ის პროგრამის ინიციატივებს და ნახეს სანერგეში მეცნიერებისა დასტუდენტების მუშაობის პროცესი. დელეგაციამ ასევე მოინახულა მაღალ ტექნოლოგიური ტკბილი წიწაკის და მარწყვის სასათბურე მეურნეობა.
ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრი სტუმრებს ქართული ტრადიციული სამზარეულოთი გაუმასპინძლდა, მოეწყო აგროსერვისცენტრის ღვინის სახლში დამზადებული ღვინის დეგუსტაცია.

The Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations, Johannes Hahn, visited Agroservice centre
The Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations, Johannes Hahn, Director for Russia,Eastern Partnership,Central Asiaand OSCE Luc Devigne, Ambassador of theEuropean Union inGeorgia Janos Herman, State Minister of Georgia on European and Euro-Atlantic Integration David Bakradze , Minister of Agriculture of Georgia Otar Danelia, visited Agro Service Center in Kobuleti. UNDP Resident Representative in Georgia Niels Scott,The UNDP representatives in Georgia Natia Natsvlishvili and Lasha Komakhidze, attended the meeting. In the frames of the official visit, delegates held a meeting in the N(N)LE Agro Service Center. The director of Agro Service Center Gocha Beridze hosted the delegation.
The honorary guests visited vine and fruit trees thrifts and were introduced to the importance of scientific research in nurseries, ENPARD initiatives and results. The delegation also observed scientists and students working in the nurseries. They visited high technology sweet pepper and strawberry greenhouse. N(N)LE Agro Service Center treatedthe guests to the Georgian traditional cousin and organized homemade wine tasting.
For the last three years, the center has benefited from the European Union and UNDP- support, which significantly increased its range of services, created conditions for testing the new agricultural technologies, and provided regular assistance (consultations, training, technical support) to tens of thousands of farmers.