ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრის ხეხილისა და ვაზის სანერგე მეურნეობაში სასუფრე ჯიშის ყურძენი დაიკრიფა
ა(ა)იპ აგროსერვის ცენტრის ხეხილისა და ვაზის სანერგე მეურნეობაში საადრეო ჯიშის სასუფრე ყურძენი აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრთან, აჭარის ა.რ. განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილესთან და შეღუდული შესაძლებლობის მქონე და სახელმწიფო მზრუნველობის ქვეშ მყოფ ბავშვებთან ერთად დაკრიფეს.
სასუფრე ჯიშის ყურძენი კარდინალი და პრიმა საადრეო ჯიშისაა, რომელიც აგვისტოში მწიფდება. სანერგე მეურნეობაში 11 სასუფრე ჯიშის ვაზია განთავსებული. შემოდგომაზე გვარა-ხუცუბნის სანერგეში საღვინე ჯიშის ყურძნის აღებაც დაიწყება. სულ სანერგეში 19 საღვინე ჯიშის ვაზია გაადგილებული, მათ შორისაა ცოლიკაური, ჩხავერი, ციცქა, ოჯალეში და სხვა.

Chairman of Ajara A.R Mr Zurab Pataradze, with minister of Agriculture, Deputy minister of education, culture and sport ministery with disabled children harvested the early grape in N(N)JP agroservice centre vine and fruit tree nursery.
Prima and Kardinal are early breeds of grapes, which ripes in August. In the nursery there are 11 sorts of table grapes. In Autumn grapes for wine will be harvested. Totally there are 19 breeds of wine grapes, these are: Tsolikourim Chkhaveri, Tsitska, Ojaleshi, etc.