აგროსერვის ცენტრის დირექტორი ოფიციალური ვიზიტით ისრაელში იმყოფებოდა
აგროსერვის ცენტრის დირექტორი გოჩა ბერიძე კოლეგებთან ერთად ოფიციალური ვიზიტით ისრაელში იმყოფებოდა. ოთხდღიანი ვიზიტის ფარგლებში ისინი ისრაელში სოფლის მეურნეობის კუთხით არსებულ ტექნოლოგიურ სიახლეებსა და პროექტებს გაეცნენ. ასევე, დაათვალიერეს ციტრუსის სანერგე მეურნეობა, ბულგარულისა და სასალათე მწვანილების სათბურები, ისრაელში უმსხვილესი მეცხოველეობის ფერმა და თევზების მწარმოებელი კომპანია.
„ჩვენ გავეცანით ისრაელის მიღწევებსა და თანამედროვე ტექნოლოგიებს სოფლის მეურნეობის სფეროში. ვფიქრობ რამდენიმე მათგანის ჩვენს ორგანიზაციაში დანერგვას. ამ მხრივ საინტერესოა, ბულგარულისა და სალათის მწვანილების როგორც სასათბურე, ასევე ღია გრუნტზე წარმოება. მალე ჩვენი ორგანიზაცია პამიდვრიდან ბულგარულის წარმოებაზე გადადის და ისრაელის გამოცდილების გათვალისწინება ნამდვილად დაგვეხმარება,“ განაცხადა აგროსერვის ცენტრის დირექტორმა გოჩა ბერიძემ.
აგროსერვის ცენტრის დირექტორს მეგზურობას კომპანია „ISRAGREEN“- ისა გენერალური მენეჯერი ილია შაფირა უწევდა, რომელთანაც აგროსერვის ცენტრის დირექტორმა ურთიერთთანამშროლობის საკითხები განიხილა.

Director of Agro Service Center paid an official visit to Israel
Director of Agro Service Center Gocha Beridze along with the Colleagues paid the official visit to Israel. Within the frame of two-day visit they got acquainted with the technological innovations and projects of Israel in agriculture. They visited citrus nursery, sweet paper and vegetable greenhouses, as well as animal farm and fish producing company.
“We got acquainted with the Israel achievements in agriculture and plan to introduce some of them in our organization. In particular, we are interested in sweet paper and modern vegetable salad green production; As we are changing tomato production into the sweet paper Israel experience will be suitable for us,” Beridze said.
During the visit in Israel delegation was hosted by the general manager of „ISRAGREEN“ Ilya Shapira.