UNDP- ის პროგრამის ფარგლებში ფერმერებთან შეხვედრები დაიწყო
„აგროსერვის ცენტრი“-ს კონსულტანტები, რომლებიც ორგანიზაციაში UNDP-ის პროგრამის ფარგლებში ფინანსდებიან ფერმერებთან შეხვედრებს იწყებს. 23 აგვისტოს ისინი ხელვაჩაურში, თხილნარის თემის მაცხოვრებელებს შეხვდნენ.
არატრადიციული კულტურებისა (კივი, მოცვი, უნაბი) და პერსპექტიული ჯიშების სამეურნეო დახასიათება, მათი განვითარების პერსპექტივები, ერთწლიანი და მრავალწლიანი კულტურების მოვლა-მოყვანის ინტენსიური ტექნოლოგია, ცხოველთა ჰიგიენა, ცხოველთა სადგომების მიკროკლიმატის, სითბოსა და სინათლის რეჟიმი, ცხოველთა ინფექციური დაავადებები- ეს იმ საკითხთა ჩამონათვალია, რომლის შესახებაც სპეციალისტებმა ფერმერებს რეკომედაციები და კონსულტაციები გაუწიეს.
შეხვედრები ფერმერებთან „აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ს პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს. პროექტი UNDP -ის დაფინანსებით ხორციელდება და მისი მიზანი აჭარის რეგიონში ინოვაციური მეურნეობების დანერგვა, ფერმერებისთვის ახალი ჯიშების გაცნობა და მათი პრაქტიკული დახმარებისთვის ახალი უნარჩვევების გამომუშავებაა. პროექტის ფარგლებში „აგროსერვის ცენტრ“-ს 20-მდე სპეციალისტი დაემატა აგრონომიის, ვეტერინარიის, აგრობიზნესის, ნიადაგის ანალიზისა და მოვლის საკითხებში.
„აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშეწყობი“-ს პროექტი მიმდინარე წლის აგვისტოში დაიწყო და 31 მარტამდე გაგრძელდება.

Meeting with farmers begin within the frame of UNDP program
Agro Service Center consultants financed within the frame of UNDP program begin meetings with farmers. They met them in Tkhilnari community at Khelvachauri municipality in 23th of August.
Specialists have provided farmers with consultation- recommendations regarding to the nontraditional plant varieties, description of long-term plant materials and their development perspectives, as well as intensive technologies for annual and perennial plants care, animal hygiene, microclimate, heat and light regime in animal shelters.
Above mentioned meetings with farmers are held within the frame of program called “Support to the agriculture development in Ajara region”financed by the UNDP. Program is aiming to introduce innovative farming, new varieties of plants to farmers, as well as to develop new skills and to implement it in practical assistance to farmers. Within the above mentioned program Agro Service Center hired specialists in agronomy, veterinary, agribusiness and in soil testing and care.
“Support to the agriculture development in Ajara region” project has been started in 1th of August and will continue till the end of March.