„აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორმა გვარა-ხუცუბნის სანერგეს ტერიტორიაზე მიმდინარე სამუშაოები დაათვალიერა
„აგროსერვის ცენტრი“-ს დირექტორმა გოჩა ბერიძემ გვარა-ხუცუბნის ვაზისა და ხეხილის სანერგე მეურნეობის ტერიტორიაზე მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები მოინახულა. სანერგე მეურნეობის ტერიტორიაზე უკვე ერთი თვეა ოფისის მშენებლობა მიმდინარეობს, სადაც საკონფერენციო დარბაზი, ხილის საშრობი და გადამამუშავებელი დანადგარები და აგროსერვის ცენტრის სპეციალისტების ოთახები განთავდება. პროექტის ფარგლებში იგეგმება სანერგეს ტერიტორიაზე შიდა გზების, საირიგაციო სისტემების, სათბურების მშენებლობა და მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობა.
ამჟამად, გვარა-ხუცუბნის ტერიტორიის 3 ჰა მიწის ფართობზე გაშენებულია ვაზისა და ხეხილის ელიტარული ჯიშების ნარგავები, საიდანაც სამომავლოდ იგეგმება ახალი ნერგების წარმოება და ფერმერთათვის შეღავათიან ფასად მიყიდვა. გვარა-ხუცუბნის ვაზისა და ხეხილის, საკოლექციო-სადემონსტრაციო, სადედე მეურნეობის ტერიტორიის ინფრასტრუქტურული სამუშოები ოქტომბრის ბოლოსთვის დასრულდება.

Director of Agro Service Center observes ongoing construction works in the territory of Gvara-Khucubani nursery
Director of Agro Service Center visited the construction works in the territory of Gvara-Khucubani wine and fruit nursery.  Construction works of office building, where the conference hall, fruit drying and processing machineries and rooms for Agro Service Center specialists should be placed are being carried out.  Within the frame of project construction of internal roads, irrigation systems and greenhouses have been planned.
Elite varieties of wine and fruits have been situated in the 3 hectare territory of Gvara-Khutsubani Nursery at the present time, from which production of new saplings and realization of it between the farmers with the  preferential prices have been planned. Infrastructural works in the nursery are to be completed in the end of October.