„აგროსერვის ცენტრ“-სა და კოლეჯ „ბლექსი“-ს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
„აგროსერვის ცენტრ“-სა და პროფესიულ კოლეჯ „ბლექსი“-ს შორის თანამშრომლობის მემორენადუმი გაფორმდა, რაც „აგროსერვის ცენტრ“-ში კოლეჯის მცენარეთა დაცვის ტექნიკოსის სპეციალობის მესამე კურსის სტუდენტების საწარმოო პრაქტიკით უზრუნველყოფას ითვალისწინებს.
„ეს თანამშრომლობა ორმხრივად სასარგებლოა ჩვენთვის. ერთის მხრივ „აგროსერვის ცენტრი“ მოამზადებს პროფესიულ კადრებს სოფლის მეურნეობის სფეროში, რაც ასე საჭიროა ჩვენი რეგიონისთვის,“ განაცხადა „ბლექსი“-ს დირექტორმა გიორგი გოგიტიძემ.
„ჩვენ დავეხმარებით სტუდენტებს მაღალკვალიფიციური საწარმოო პრაქტიკის მიღებაში. რეგიონში პროფესიონალი კადრების დეფიციტია და ჩვენ გაგვიხარდება, თუ მათ მოზადებაში მივიღებთ მონაწილეობას,“ განაცხადა გოჩა ბერიძემ, „აგროსერვის ცენტრი“-ს ხელმძღვანელმა.

The memorandum signed between Agroservice Center and Black Sea College
The Memorandum of Collaboration has been signed between Agro Service Center and vocational college “Black Sea”. The memorandum implies providing practice of third-year students from college’s Plant Protection Technician specialty at Agro Service Center.
“This collaboration is mutually beneficial for us. On the one hand Agro Service Center will prepare professional staff in agricultural field that is so necessary for our region ,” declared George Gogitidze, Director of Black Sea College.
“We will help students in obtaining highly qualified manufacturing practice. There is a shortage of qualified professional staff in our region and we would be pleased to participate in training them” – said Gocha Beridze Head of Agro Service Center
The Memorandum of Collaboration between Agro Service Center and Black Sea College has been concluded for a one year term.