ციტრუსის სეზონის შეჯამება
ციტრუსის საკორდინაციო შტაბში, აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ავთანდილ მესხიძემ ციტრუსის სეზონი შეაჯამა.
კომპანიებმა, რომლებმაც 1 კგ სამრეწველო გადამუშავებისთვის განკუთვნილი მანდარინი არანაკლებ 0.20 ლარად შეისყიდა, აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ 1 კგ მანდარინზე 0.10 ლარის ოდენობის სახელმწიფო სუბსიდია გასცა. შესაბამისად სამრეწველო გადამუშავებისთვის განკუთვნილი მანდარინის ფასი 0.20 ლარი იყო. არსებული მონაცემებით, რუსეთის, უკრაინის, აზერბაიჯანის, ლიტვის, სომხეთის, უზბეკეთის, ყაზახეთის, პოლონეთის, ყატარის და ბელორუსიის მიმართულებით რეგიონიდან ექსპორტირებული იქნა 23 565 ტონა სტანდარტული მანდარინი. რაც შეეხება არასტანდარტულ მანდარინს მიღებული და გადამუშავებულია 8 320 ტონა.

Avtandil Meskhidze, Minister of Agriculture of Ajara summarized the citrus season at the Citrus Coordination HQ.
For those Companies which purchased tangerine for 1kg industrial processing for no less than 0.20 Gel, the Ministry of Agriculture of Adjara issued a subsidy of GEL 0.10 per 1 kg mandarin. Accordingly, the tangerine price for industrial processing was 0.20 GEL. According to the existing data, 23 565 tons of standard Mandarin are exported to Russia, Ukraine, Azerbaijan, Lithuania, Armenia, Uzbekistan, Kazakhstan, Poland, Qatar and Belarus. As for non-standard 8 320 tons of mandarins are received and reacted.